Wycieczka do Ogrodzieńca

10 czerwca uczniowie klas III-VI, pod opieką wychowawców wybrali się na całodniowa wycieczkę do Podzamcza. Miejscowość ta znajduje się na szlaku tak zwanych Orlich Gniazd, czyli zamków, które dawniej znajdowały się w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

W Parku Rozrywki na uczniów czekało wiele ciekawych atrakcji. Tę przygodę nasi uczniowie rozpoczęli od przejażdżki po sztucznym torze saneczkowym. Było przy tym dużo radości, emocji i adrenaliny. Następnie, pod opieką przewodnika uczniowie mieli okazję zwiedzania Parku Doświadczeń. Poznali aż 47 urządzeń, które tłumaczyły działanie podstawowych praw fizyki. Kołyska Newtona, kolorowy krater, wirująca kula czy wir wodny, to tylko niektóre
z urządzeń, które przeniosły naszych uczniów w świat odkryć i eksperymentów.

Kolejnym punktem zwiedzania był Park Miniatur. Pani Przewodnik zabrała nas na wyprawę po szlaku Orlich Gniazd, który rozciąga się od Krakowa aż po samą Częstochowę. Tutaj uczniowie mieli okazję podziwiać makiety zamków, które zostały odtworzone zgodnie z prawdą historyczną. Poznaliśmy przy tym niezwykle ciekawe historie i legendy każdego z zamków.

Ostatnim punktem zwiedzania był sam Zamek Ogrodzieniec, a właściwie jego ruiny. Uczniowie poznali niezwykle burzliwą historię zamku i jego mieszkańców, zwiedzili sypialnię gospodarzy, komnatę tortur oraz miejsce, w którym według legendy przebywa ówczesny właściciel zamku.

Na samym końcu wycieczki był czas na zakup pamiątek oraz zjedzenie pysznych lodów. Wszyscy uczniowie wrócili do domów z uśmiechami na twarzy i bagażem pełnym emocji, wrażeń i niezwykle ciekawych historii i wiadomości.